Skip to content Skip to footer

Klient vyhrál a přes noc zdvojnásobil cenu svého majetku

V

první řadě nám jde o to, aby se rozběhly zbytečně blokované projekty. Není ale výjimkou, že naším zásahem znásobíme hodnotu klientova majetku. Tady je jeden příklad za všechny.

Obrátil se na nás majitel chátrajícího obchodního domu v širším centru města. Chtěl rozměrnou stavbu, která ho stála v měsíčních nákladech stovky tisíc korun, přebudovat na byty. 

Za stávající situace to nebylo možné. A úřady i další účastníci řízení mu v jeho záměru dlouhodobě bránili.

Po důkladném přezkoumání případu bylo jasné, že konvenční cestou se k žádoucímu výsledku nepropracujeme. Prosadili jsme tedy v obchodním domě výstavbu služebního bytu. Tím se z obchodního domu stala multifunkční budova, což jsme oznámili příslušnému úřadu. 

V zákoně jsou tyto objekty jednotně definovány jako víceúčelové budovy s bytem nebo s byty, kde není přesně stanoveno množství vybudovaných bytů. A přesně to byl moment, kdy mohl majitel začít legálně přestavovat obchodní prostory na byty.  

Následně ho oslovil místní developer, který od něj chtěl objekt odkoupit a přebudovat ho sám. Nabídl výhodnou částku a majitel se rozhodl prodat.

Z neudržitelné pasti, která stála klienta stovky tisíc měsíčně, se rychle stal výnosný obchod, který zdvojnásobil celkovou hodnotu nemovitosti.

Potřebuje i vy dosáhnout podobného výsledku? Neváhejte nás co nejdříve kontaktovat.

DAVID ARCHITEKTI CONSULTING


Právo a architektura se spojily,
aby váš projekt proměnily ve skutečnost
AdresA

nám. 14. října 1278/1

Praha 5 – Smíchov

Kontakt

studio@davidarchitekti.cz

+420 299 140 550

DAVID ARCHITEKTI CONSULTING © 2024. All Rights Reserved.